"

Podzimní večerní kurzy zdravotního cvičení Qigong v Brně se blíží

19. 09. 2018 , aktualizace: 21. 09. 2018 Sdílej na CentrumBrna.cz

Léto aktuálně ustupuje, alespoň co se týká časového vnímání, a přichází podzimní dny. Do jakých qigongových kurzů se budete moci v Brně přihlásit a jaké části těla (i ducha) budete moci před zimou posílit? Na to jsme se zeptali přímo paní Lenky Vágnerové, která v Brně organizuje kurzy qigongového stylu Daoyin Yangscheng Gong (Daojin Jangšeng Gong). 

Paní Vágnerová, qigongový styl Daoyin Yangscheng Gong (DYYSG), kterému se již několik let také věnujete, se zaměřuje současně na naše tělo, náš dech i naší mysl. Proč je pro nás tak důležité, abychom měli všechny tyto oblasti v rovnováze a jak tomu napomáhá právě qigong DYYSG? 

Mít věci v rovnováze je důležité proto, že je to prostě princip vesmíru - tedy všeho kolem nás. Je to něco, co je nám dokonce geneticky dané. Jakákoli dlouhodobá nerovnováha se projeví v přírodě katastrofou, ve vztahu  rozchodem a v těle  nemocí. Mít plně v harmonii tělo, dech i mysl je vlastně možné jen v přítomném okamžiku, kdy je mysl schopná se plně soustředit na dech a zároveň na tělo (pohyb, který provádí). V momentě, kdy se dokážeme propadnout svou myslí do jednotlivých pohybů těla, jsme přesně tam, kde máme být. Sami u sebe. A to je právě smyslem tohoto zdravotního cvičení.

Jak dlouho již cvičíte?

Já cvičím qigongový styl Daoyin Yangscheng Gong  již osmým rokem.

 

 

 

 

 

 


Co vám osobně qigong do života přinesl? 

Kromě naučení se prožívat přítomný okamžik a soustředit se v něm jen sama na sebe, mi toto cvičení přineslo také krásné přátelství a možnost setkávat se s novými lidmi. Toho si skutečně vážím.

Cvičení Qigong Brno

Je známo, že pro styl DYYSG jsou typické cviky či série cviků, které cíleně posílují v daném ročním období konkrétní části našeho těla. Na co se tedy v Brně mohou těšit úplní začátečníci? 

Zdravotní cvičení Qigong vychází z tradiční čínské medicíny a tudíž existují, mimo jiné, i formy zaměřené přímo na konkrétní orgány.  Na večerním pravidelném kurzu se však  seznámíte se základy cvičení Qigong- stylu Daoyin Yangscheng gong a celou sestavou základního stupně  Osm kusů brokátu. Tato forma není zaměřena jen na jeden orgán, naopak je poskládaná tak, že plynulými pohyby "projedeme" neboli protáhneme téměř všechny meridiánové dráhy a tím je aktivujeme. Tyto dráhy jsou přiřazeny jednotlivým orgánům, takže tím právě harmonizujeme více orgánů. Jeho cílem je obnovení rovnováhy sil v těle

Koho byste na nové kurzy pro začátečníky pozvala?

Pozvala bych každého, kdo se chce naučit koncentraci, uvolnění a trpělivosti. Každého, kdo chce na chvilku vystoupit z každodenního uspěchaného životního rytmu a chce se vydat na cestu poznání svého těla, jeho hranic a principů. Naše cvičení nemá žádné věkové omezení – to je na tom to úžasné. Na nové večerní kurzy se mohou přihlásti úplní začátečníci i ti, kteří si chtějí osvěžit základy a znovu zacvičit Osm kusů brokátu

Jak náročné je vybavení na qigong? Co si s sebou vzít na první lekci? 

K tomuto cvičení nepotřebujete kromě pohodlného oblečení a obuvi s měkkou podrážkou vůbec nic. Jen sami sebe :-). Vybavit se na cvičení tedy z finančního hlediska náročné není, co se týče náročnosti soustředění se na sebe - to samozřejmě záleží na každém jedinci.:-) 

Kde a v jakých termínech se kurzy uskuteční? 

Od 3.10. 2018 - 30.1. 2018 se můžete těšit celkem na 15 lekcí v prostorách studia Viara na Poštovské ulici č.3.. Pokud si nejste jistí, zda je cvičení Qigong pro Vás, můžete si bezlatně vyzkoušet ukázkovou hodinu  26. 9. 2018.

Zájemci se mohou přihlásit přímo u mě telefonicky na 608 777 703 nebo e-mailem na brno@cviceniqigong.cz. Více informací včetně termínů kurzů najdete na našich webových stránkách Cvičení Qigong ZDE a můžete nás sledovat také na našem facebooku.

Děkuji vám za rozhovor.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI