"

Úvodní slovo MUDr. Josefa Jonáše z V. mezinárodního kongresu 30. 5. 2015

10. 06. 2015 , aktualizace: 16. 06. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

Začátkem roku 1990 se otevřely dosud nevídané možnosti. Bylo najednou možné si otevřít soukromou lékařskou praxi a tam léčit podle dávno připravovaného přírodního konceptu. V té době jsem měl za sebou deset let velmi intenzivní diety, kterou jsem nejen osobně dodržoval, ale jejíž pomocí jsem léčil i řadu svých pacientů. Dvacet let jsem se zabýval tehdy nesmírně populární akupunkturou, Vollovým přístrojem, laserem, japonským ryo-do-raku. Studoval jsem léčivé byliny a napsal s Josefem Zentrichem „Věčně zelené naděje“. Především jsem ale měl za sebou obrovský úspěch pět let připravované knihy „Křížovky života“. Byl jsem tedy všestranně připraven.

Když jsem otvíral první pražskou ordinaci v Týnské uličce, dal jsem do čekárny tři židle. V ordinaci jsem spal a ráno mě probudil hluk. Lidé stáli frontu z druhého patra činžáku až ven a konec fronty mizel za rohem v Dlouhé ulici. Neuvěřitelná doba! Nakonec v jedné místnosti pracovali s Vollovým přístrojem čtyři lidé. V každém rohu jeden. V kuchyňce se tísnila dietoložka, v další místnosti sestra a tři lůžka na akupunkturu. Tam se začala rodit detoxikace. Nejprve pomocí německých preparátů, později – již v Husitské ulici na Žižkově – pracovalo v institutu patnáct lékařů již s preparáty z mého vlastního vývoje.

Od začátku bylo jasné, že „nová léčebná metoda“ bude metodou holistické medicíny. Již v té době byl pro mě tento způsob myšlení naprosto přirozený. Hledaný společný jmenovatel různých zdravotních potíží se jmenoval TOXIN. Šlo jen o to, jak toxin odstranit. Nebylo to složité. Jestliže spolek Sisyfos označoval homeopatika za cukr, ve kterém nic není, pak bylo jasné, že ono „nic“, co účinkuje, musí být informace. Nehmotná, nevyjádřitelná chemickými vzorci a fyzikálními veličinami, ale natolik silná, že za dvacet let dobyla celý svět.

Od počátku bylo jasné, že budoucnost detoxikace Joalis je v rozvíjení spojení slov informace a emoce. Je jasné a logické, že ve funkci imunitního systému člověka a většiny živočichů nejsou velké odlišnosti. Velké rozdíly nenajdeme ani ve fungování hormonálního systému savců ani v principu jejich metabolismu a získávání energie. Velká odlišnost spočívá v mozku člověka a jiných živočichů. Kognitivní schopnosti, chápání souvislostí, paměť, která mapuje dlouhou minulost, schopnost anticipace budoucnosti, emoce, strach ze smrti, strach z neúspěchu a selhání, sociální vazby a tak dále.

Člověk se ale od živočichů liší i obrovskou škálou nemocí, kterou kopírují jen zvířata, která přijala život v bezprostřední blízkosti člověka – pes a kočka. I těmto zvířatům způsobují emoce blokády odstraňování toxinů, a tím poškození imunitního systému a funkce dalších systému. Emoce, tedy odstranění účinku škodlivých emocí, jsou klíčem k prevenci nemocí. A při jejich léčbě neodstraňujeme toxiny, jak se mnozí domnívají, ale pomocí informace a pomocí informačních technologií rozbíjíme, odstraňujeme patologické emoce a stresy, které blokují přirozené schopnosti organismu vypořádat se s toxiny. Organismus pak pomocí svých vlastních obranných mechanismů likviduje toxiny sám. Neexistuje čistší a přirozenější léčba, než je použití preparátů Joalis.

Řízená a kontrolovaná detoxikace prošla za posledních patnáct let bouřlivým vývojem. Ani dnes nemůžeme pokládat znalosti o možnostech informačních preparátů za uzavřené. Pod názvem „informační preparáty“ rozumíme dialog s organismem. Organismus nám některé informace o svém stavu sděluje prostřednictvím „tlumočníka“ – EAV přístroje a EAM programu. My organismu předáváme své pokyny prostřednictvím preparátů Joalis. Je to jako při setkání dvou lidí. Nepadnou hned všechny tajnosti a vzájemné informace, ale dva jedinci se mohou postupně poznávat. Stejně tak i organismus nám odhaluje své nitro postupně a často i bolestivě. Mnohdy místo toho, aby se klient cítil lépe a lépe, propracovává se k nemocnému nitru, k nemocné duši. Pravý opak dnes uctívané marihuany, ohlupování lidstva na pokračování.

Při podávání preparátů Joalis musíme ctít pravidla rozhovoru. Nemůžeme říkat slova a věty na přeskáčku, chaoticky. Rozhovor, ve kterém se chceme něco dozvědět, musí mít řád. Nejzásadnější chybou detoxikačního postupu je chaos. Takovým chaotickým pokynům organismus nerozumí a snaha o detoxikaci se naprosto míjí účinkem.

Detoxikační postup je dnes poměrně jednoduchý. Pro mnohé lidi je to nepochopitelné. Existuje přece několik tisíc nemocí. Měly by tedy existovat tisíce léků. V alopatické medicíně to tak je a lidem to připadá logické. Netuší, že jejich myšlení je deformováno společností a zájmy malého počtu jedinců. Tady jsme na půdě celostní medicíny a konečné řešení bude, až najdeme společného jmenovatele pro všechny nemoci, tedy až budeme mít jen jeden preparát Joalis INFINITY...

 

http://www.bodycentrum.cz/

http://www.bodycentrum.cz/detoxikace/clanky-o-detoxikaci


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI