"

Tichý zloděj našich životů, aneb Když bolí klouby

12. 03. 2015 , aktualizace: 17. 03. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

Příznaky osteoporózy jsou plíživé. Je charakteristická úbytkem kostní spongie a prořídnutím mikroarchitektury kostní tkáně. Jde o nejčastější kloubní onemocnění a po kardiovaskulárních onemocněních je to druhá nejčastější příčina odchodu do invalidního důchodu. Projevuje se zejména u žen okolo 65 let a postiženo je více než 70 % lidí. Osteoporóza může vznikat jako důsledek onemocnění jater, ledvin, zažívacího traktu, při hormonálních poruchách, případně vlivem farmak, zejména kortikoidních hormonů. 

Z hlediska dietologického je doporučován zvýšený přísun vápníku a snížení množství cukru, který vápník neutralizuje. Z hlediska detoxikační a celostní medicíny je zásadní, že se v kostní tkáni vyskytují toxiny a infekční ložiska a to jak ve spongii, tak také v kostní dřeni. V kosti se mohou nacházet také těžké kovy, radioaktivní či chemické látky.

Ačkoli současná medicína tvrdí opak, je prevence osteoporózy možná. Je to především primární očista kostní tkáně, žláz s vnitřním vylučováním, ovlivnění vstřebávání a využití minerálních látek a vitamínů a v neposlední řadě normalizace hormonálních funkcí. Systematická detoxikace je klíčem k vašemu zdraví.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI