"

Staráte se dobře o pokožku novorozenců a batolat?

06. 05. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

Pokožka novorozence je velmi jemná a citlivá. Je to způsobeno tím, že nemá plně vyvinutou rohovou vrstvu a kožní film, které společně tvoří ochrannou bariéru kůže. Kromě toho náchylnost novorozenecké a kojenecké pokožky souvisí i s imunitním systémem, který se u dítěte teprve vyvíjí. Dětská pokožka prostě vyžaduje péči a záleží jen na vás, jaké zvolíte prostředky. 

Firma Joalis má už čtvrtým rokem na trhu přípravkyJoalis Bambi Oil - tři lahvičky, v nichž se nachází směs kvalitních olejů určených k ošetření pokožky novorozence a batolete.

Slova MUDr. Josefa Jonáše (Bulletin Joalis info 9-10/2011)
Při tvorbě olejů Bambi Oil jsem se zamýšlel, co pro dítě mohu udělat. Pochopitelně se na prvním místě ocitla imunita, a tím odolnost proti nemocem. Tomu pomáhá kvalita dýchacích cest a zažívacího ústrojí. Dalším problémem dětí bývá jejich kůže. Množství ekzémů, opruzenin, potniček a různých afekcí na kůži je značné. Jsou vždy výrazem nějakého problému. V neposlední řadě je to nervová soustava dětí. Neklid, nespavost, vegetativní problémy projevující se kolikami, ale také nechutenství či zvracení. To vše má vztah k nervovému systému. Dobrá funkce hypotalamu zajišťuje nejen stabilitu vegetativního nervového systému, ale i přiměřenou chuť k jídlu. Důležitá je také dobrá snášenlivost očkování a eliminace nepřiměřené úzkosti nebo agresivity. To byly cíle, se kterými jsem tvořil zmíněné kožní přípravky.

Nakonec jsem zjistil, že vše potřebné je možné dostat do tří typů produktů, tří typů olejů. V několikaletém pokusu jsem dokázal, že potřebné vlastnosti těchto produktů se mi opravdu podařilo naplnit. Z toho tedy vyplývají účinky, které můžeme očekávat. Přípravky nejsou tvořeny konkrétně tak, abych mohl říct, že v jednom oleji jsou tyto informace a v jiném oleji jiné. Jsou vytvořeny poněkud jiným, komplexním způsobem a tak, abychom začali žlutou barvou, pokračovali přes oranžovou k modré. Začneme-li však v jiném pořadí, nedopustíme se chyby. Ideální aplikace je střídat olejíčky jeden den jednu barvu, druhý den druhou, třetí den třetí barvu a tak stále dokola. Tímto způsobem docílíme nejlepšího výsledku. 

Dětské oleje navíc umožňují posunout začátek detoxikace do prvních dnů po narození dítěte a umožní rodičům prožít ze svého novorozence více radosti, než když dítě trpí různými zdravotními problémy…


MUDr. Josef Jonáš: Joalis Bambi Oil

www.bodycentrum.cz/produkty/joalis/detske-preparaty

www.bodycentrum.cz


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI