"

Vánoční Lipka odhalí tajemství pohanských tradic

30. 11. 2016 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Jaký je prapůvod zdobení stromků? Co je „Tinne“ a proč na ni navázala „Tanne“, tedy jedlička? Co se děje v přírodě a jaké jsou zvyklosti oslav magického slunovratu? Na tradiční adventní akci Vánoční Lipka se letos nejen naladíte na vánoční atmosféru, ale také proniknete do tajemství starých pohanských tradic, které stojí za současnými vánočními zvyky.

Těšit se můžete na vyrábění slunovratového slunce, vánočních ozdob i dekorací. Budou se péct dobroty a odnesete si také vlastnoručně vyrobený vánoční dárek. „Líbí se mi, že se při tvoření používají jednoduché přírodní materiály. S vlnou jsem pracovala poprvé a andílci, co jsme udělaly, jsou nádherní,“ pochválila Pavla Zapletalová tvořivou část loňské akce.

Ty, kteří se nebudou bát chladu, potěší dětský punč uvařený na ohni v zahradě. Účastníci budou také mít možnost naučit se něco zajímavého ze zimní přírody: bude připravena přírodovědná dílnička o křivce obecné – ptáku, který v zimě hnízdí.

A protože je akce v době Mikuláše, bude na děti čekat také drobná a zdravá mikulášská nadílka. Akce Vánoční Lipka proběhne v pondělí a úterý 5. a 6. prosince 2016 na pracovišti Lipová, vždy od 14.30 do 18.30 hodin. Stojí 100 Kč za odpoledne a není třeba se na ni předem hlásit. Více informací najdete zde.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI