"

Kroužky v přírodě, které baví

16. 09. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

K tomu, aby děti strávily více času venku nebo v přírodě, nemusíte organizovat velké výlety do lesů. Stačí je přihlásit do kroužku na Lipku. Zkušení pedagogové zde připravují odpolední programy pro děti v přírodě, a to i když jsou přímo v centru města.

Umožňují jim to přírodní zahrady zařízené tak, aby děti nejen vzdělávaly, ale i bavily. Samotný program kroužků je velmi různorodý – nabízíme dětem poznávání přírody, tvoření, sportovní aktivity, péči o zvířata, vaření, výlety a mnoho dalšího.

Co děti nejvíc oceňují?

Co děti a rodiče nejvíc oceňují, nám prozradila pedagožka Lenka Šimková. „Z naší zkušenosti si rodiče cení naše nasazení při vedení kroužků, propracovanost programu, pěkné prostředí na našich pracovištích, pěkné prostředí našich zahrad a přístup k dětem. A děti? Teď jsme něco takového řešili s mými puberťáky z kroužku Píditelé. Táhnou je k nám kamarádi, společenství všech kolem Lipky, výpravy a také setkávání s lidmi, kteří dělají něco zajímavého, třeba chovají hady, pečují o netopýry či žijí s hendikepem. Také rádi v kroužku vaří.“

Kroužky můžete vybírat podle věku dětí, zaměření a místa, kde probíhají. V Brně nabízí kroužky 3 pracoviště: Lipová v Pisárkách, Rozmarýnek v Jundrově a Jezírko v Soběšicích. V prvních týdnech můžete přijít vybraný kroužek vyzkoušet, seznámit se s prostředím i vedoucími a vybrat si ten pravý (vždy je nutné se předem přihlásit).

Nahlédnout,jak to v kroužcích vypadá, můžete v tomto videu.

Těšíme se na vás!


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI