"

Oblíbená masérka Saengwan je zpět v Brně. Co ji přimělo k návratu?

21. 06. 2018 , aktualizace: 25. 06. 2018 Sdílej na CentrumBrna.cz

Začátky v Brně

Saengwan přijela poprvé do Česka před 10 lety. „Přicestovala jsem kvůli finančním problémům. Chtěla jsem výdělkem podpořit svou rodinu v Thajsku. Začínala jsem hned v centru Sabai, který mi doporučila kamarádka. Od začátku jsem byla velmi spokojená. Kolegyně mě přijaly mezi sebe a firma se o mě skvěle postarala,“ vypráví masérka.

Na pár let domů

Po 6 letech v Sabai se Saengwan rozhodla více odpočívat a vrátila se do Thajska. „Myslela jsem, že odjíždím na důchod. Masírovala jsem pak jen u sebe doma. Ale nevydělala jsem si tolik, kolik jsem očekávala. Finanční problémy se vrátily a já se rozhodla odjet zpět do Česka,“ vysvětluje důvod, proč se rozhodla do Brna vrátit.

Do Sabai ji po 4 letech „odpočinku” přilákali zpět i její bývalí klienti. „S některými jsem zůstala v kontaktu a ti mě nakonec nejvíce k návratu motivovali,“ uvádí Saengwan. Stálí zákazníci se k ní teď nadšeně vracejí.

Stará dobrá klasika

Ačkoliv má Saengwan zkušenosti z celou řadou thajských masáží, nejraději provádí klasickou thai masáž. Ta podle ní totiž nejvíce ovlivňuje zdravotní stav. V popularitě pak následuje aroma masáž. 

Zvlášť oblíbený olej nemám. Mohu však doporučit kokosový olej, který blahodárně působí na pokožku a který je u nás v Thajsku tradiční,“ říká Saengwan.

Studium v chrámové škole

Saengwan masíruje již 40 let. Studovala v chrámové škole v oblasti Chiang Mai, kde se 10 let učila a nabírala zkušenosti. Následujících 30 let pak učila masírovat ostatní. „Masáž se ve školách učí tak, že studenti nejdříve sledují názorné ukázky na modelových pacientech. Později je pod dozorem sami provádějí,” přibližuje masérka.

V chrámové škole v Chiang Mai přitom vyučují takzvaný severní styl thajské masáže. Je mírnější než jižní, charakteristický je pro něj rytmus a pomalé uvolnění. Začíná se chodidly a končí hlavou. Klade důraz na práci na nohou a energetických drahách.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI