"

Tým THE MEDIA účastníkem Tourism X Games v Liberci

16. 03. 2016 , aktualizace: 17. 03. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Na konci února vyrazil náš tým na Tourism X Games, které se tentokrát konaly v Liberci v lyžařském areálu pod Ještědem. Podobných akcí se pořádá v České republice více a bývají většinou zaměřeny na různé obory a oblasti podnikání. Toto bylo již čtvrté pokračování her s názvem Tourism X Games, které se konají 2x do roka - vždy v zimě a v létě.

Tourism X Games jsou sportovní hry 3členných týmů tvořených subjekty z oboru cestovního ruchu. Týmy jsou tak převážně z řad hotelů, cestovních kanceláří, cestovních agentur, touroperátorů, destinačních managementů, státních subjektů a dalších subjektů působících v oblasti tourismu.

Proberete novinky s kolegy z oboru

Cílem této akce je propojit profesionály působící v oblasti cestovního ruchu při neformální celodenní sportovní akci tak, aby mohli nejen změřit síly ve sportovních kláních, ale zejména si normálně popovídat s kolegy z oboru a probrat novinky, trendy, hlubší spolupráci - anebo se jen tak pobavit.

My, kromě toho, že jsme byli regulérní tým, jsme opět propůjčili software Enplug a umožnili tak účastníkům sdílet svoje zážitky s ostatními nejen pod Ještědem na velké LED obrazovce ale i na sociálních sítích.

Odprostit se od rutiny

Po brzkém ranním vstávání a včasném příjezdu do Liberce jsme se registrovali a obdrželi startovní čísla a propozice k závodu. Následovalo zahájení hlavním organizátorem her Filipem Remencem a týmy se rozeběhly po jednotlivých soutěžních stanovištích. Soutěžilo se ve slalomu na lyžích, štafetovém běhu ve sněžnicích, závodu psích spřežení s lidským pohonem, sjezdu kopce na igelitovém pytli a chůzi po slackline.

Většina účastníků v sobě probudila sportovního a týmového ducha a oprostila se tak od každodenní a mnohdy namáhavé rutiny v práci. Není to pouze o sportovních výkonech. Pravidelně se tu potkávají obchodní partneři, potenciální partneři a mají prostor si v neformálním prostředí popovídat a seznámit se. Tomu je uzpůsoben i samotný harmonogram, který je nastaven tak, aby se týmy nemusely neustále hnát na další soutěže ale mohly se vklidu pobavit s ostatními.

Vědomostní soutěž na závěr

Závěrečnou disciplínou - hledáním ještědského pokladu skončil sportovní den a následoval přesun do jednoho z libereckých hotelů. Pobyt v hotelu začal chutnou večeří, po které byli účastnici rozděleni do jednotlivých skupin na vědomostní soutěž.  

Všichni již netrpělivě očekávali vyhlášení nejlepších týmů těchto her. My jsme sice nevyhráli, ale umístili jsme se na krásném 6. místě z 32 týmů, což je náš doposud nejlepší výsledek.

Následovala afterparty s DJem do brzkých ranních hodin. 

Co nám účast přinesla?

  • odproštění se od každodenní rutiny
  • setkání s kolegy a poznání potenciálních partnerů a klientů
  • utužení vztahů
  • zjištění novinek, inovací v oboru
  • kontakty a vizitky
  • pohyb na čerstvém vzduchu

Závěrem můžeme snad jen všem, kteří dočetli článek až sem, účast na podobné akci doporučit. Pokud ve vašem oboru nic takového není, možná je to skvělá příležitost něco takového zorganizovat.

 

 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI