"

Ohlédnutí za Brněnskými Vánoci

20. 01. 2016 , aktualizace: 21. 01. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Vánoční trhy patří nejen v Brně neodmyslitelně k době předvánoční. Pro spoustu lidí je to jasný signál blížících se Vánoc. Trhy se stávají oblíbeným místem setkávání přátel a kamarádů a místem pro nasátí vánoční atmosféry. Zažíváme tam okamžiky, které si rádi uchováváme a ještě raději je s ostatními sdílíme – dnes především na sociálních sítích. Přesně toho jsme se chytili společně s organizačním týmem Brněnských Vánoc, když jsme přemýšleli, jak trhy oživit, jak zapojit návštěvníky, jak přinést něco nového a zároveň zvýšit povědomí o trzích nejen v Brně a okolí.

Enplug jsme implementovali přímo na náměstí Svobody - na plátno vedle podia. Kdokoliv z návštěvníků tak mohl svoji fotku na toto plátno nahrát prostřednictvím Instagramu. Stačilo pouze do komentáře k fotce přidat #brnenskevanoce a za několik okamžiků zažili svou chvíli slávy. Kromě toho se na projekci zobrazoval program na aktuální den a další dny. Nikdo tak nemusel hledat informace po plakátech nebo na svém telefonu.

Za dobu trvání Brněnských Vánoc takto nasdílelo více než 800 návštěvníků na 1200 příspěvků s #brnenskevanoce. Nejen na Svoboďáku, ale i na sociálních sítích se tak spousta lidí dozvěděla o tom, jaká panuje nálada v Brně a jak to na trzích vypadá. Nejčastěji byly fotografie plné rozzářených tváří a lahodných nápojů. Ti, kdo náměstí Svobody navštívili, měli o zábavu postaráno.

A jak toto hodnotí samotný pořadatel - TIC Brno?

Realizace projektu ENPLUG, byla z hlediska marketingu novinkou letošních Vánoc. Tato technologie se nám velice osvědčila, což bylo patrno jak z reakce návštěvníků Brněnských Vánoc 2015, tak z počtu sdílených fotografií. Celá organizace, proškolení, zapojení, dohled i administrace projektu probíhala profesionálně a bez jakýchkoliv problémů. Tuto technologii budeme s radostí nadále využívat, je to skvělý způsob komunikace s návštěvníky akce.

Mgr. Ivo Bednář, vedoucí Oddělení marketingu a obchodu


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI