"

Roman Vágner: rovAn link up? Otočíte klíčem a můžete prodávat

30. 09. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

Roman Vágner je ředitelem společnosti rovAn promostudio. S on-line technologiemi koketuje již od roku 2005. Ptal jsem se, jak vznikla samotná myšlenka, jak probíhal vývoj a jaké jsou zkušenosti s provozom vlastního on-line média.

Jak to všechno začalo? Kudy vedla cesta k systému rovAn link up?

Všechno začalo v roce 2005, kdy jsem při tvorbě prvního projektu, jehož cílem bylo sdružení a marketingové propojení klubových a věrnostních programů, hledal na trhu vhodné on-line řešení. Nebylo, a tak jsme navrhli svůj první „systém“, který dal základ našemu prvnímu internetovému médiu.

Proč jste se rozhodli začít právě v centru Brna?

Jako studio, které se pohybovalo na marketingovém trhu, jsme v Brně, stejně jako v ostatních krajských městech, zaznamenali vylidňování historické části města, a tím i pokles tržeb tradičních kamenných obchodů. Z pozice marketingového studia, jehož posláním je sdružovat lidi či firmy a prezentovat je jako celek, to byla pro nás jasná výzva k tomu, abychom představili naši filozofii i naše on-line řešení pro využití v oblasti městského marketingu. Tak vznikl projekt Oživení centra Brna a podpory podnikání, který jsme nazvali CentrumBrna.cz.

Co přinášíte klientům nového? Jaká je přidaná hodnota?

Systém rovAn link přináší zajímavé on-line řešení pro téměř jakékoliv sdružení. Je ideálním on-line řešením či marketingovým nástrojem pro obce, města a mikroregiony, spolky a podnikatelské kluby, sportovní kluby, svazy a asociace. Přidanou hodnotu vnímám především v tom, že provozovatel on-line průvodce umožní zapojeným subjektům neomezeně prezentovat svoje hodnoty, filozofii či produkty. Díky tomuto sdružení a společné tvorbě obsahu může vzniknout respektované internetové médium se zajímavým dosahem a návštěvností.

Jaké jsou zkušenosti po 4 letech provozu vlastního média?

Provoz samotného média je krásná a kreativní práce, jeho vlastní vývoj je však cestou velmi náročnou. Na cestě najdete mnohá úskalí, která v rámci vývoje musíte mnohdy řešit intuitivně a formou pokus/omyl :) To stojí čas a peníze. To dnešní provozovatel systému rovAn link up nemusí absolvovat. Ušetří vstupy jak na vývoji, tak na dalším rozvoji systému. Financování dalšího rozvoje systému zajišťuje naše studio a provozovatel pak automaticky získává jeho aktualizace.

Kdy se zrodila myšlenka začít platformu prodávat?

V roce 2007 jsme řešili první možnosti, jak systém dále prodávat. Z dnešního pohledu se tomu musím pousmát. Museli jsme ujít ještě notný kus podnikatelské cesty a také, jak se říká, dozrát. V roce 2010 přišel do našeho týmu Zdeněk Kurica – marketingový specialista na on-line marketing a společně jsme se pustili do zbrusu nové generace. Dnes jsme připraveni jednat o dodání systému rovAn link up takříkajíc na klíč.

Proč bych se měl rozhodnout pro rovAn link up?

Dostanete jej zdarma, otočíte klíčem, nastartujete a jedete. Platíte pouze provozní náklady. Získáte v nás spolehlivého partnera, který bude Vašemu projektu oporou. Získáte naše know-how a jízdu s vlastním on-line médiem si můžete hned užívat a věnovat se tomu, jak naplnit vizi a poslání Vašeho projektu.

Co byste doporučil Vašim budoucím klientům – provozovatelům portálů?

Zavolat nám. Vše si pečlivě promyslet. Pak ještě jednou, a pokud budou Vaše víra i vůle neochvějné, pustit se do toho. Stojí to za to!


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI