"

Portál CentrumBrna.cz slaví 3. narozeniny

20. 02. 2015 , aktualizace: 21. 02. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

Pane Vágnere, kdy vznikl nápad vytvořit CentrumBrna.cz?

Bylo to v létě 2010. Na dovolené jsem přemýšlel o novém projektu, který by sdružoval podnikatele a firmy v Brně. Nápad, pracovně nazvaný "Brno City Centre", jsme dále rozvíjeli v rámci aktivit našeho marketingového studia a zpracovali jsme "Projekt podpory podnikání a oživení centra Brna - CentrumBrna.cz". A tak vznikl portál, na který se právě díváte.

V čem se liší CentrumBrna.cz od ostatních portálů, které informují o akcích v centru?

Portál  CentrumBrna.cz byl navržen s cílem dodávat lidem aktuální informace z oblasti městského centra. Aktuálnost informací, především v on-line prostředí, jsem považoval a považuji dodnes za základ toho, aby široká veřejnost vnímala centrum Brna jako místo, kde se snoubí kultura zábavy a gastronomie s kulturou nakupování a poskytování služeb. Aby z jednoho místa mohla v on-line prostředí vstřebávat tradici i novinky.

Když sto táhne za jeden provaz

Proč jen centrum a ne rovnou celé Brno?

Naše studio několik let sídlí v centru a z praxe jsme znali možnosti i problémy brněnských provozů napříč všemi obory, proto pro nás bylo centrum ideálním prostředím, kde můžeme prezentovat naši filozofii a šířit její hodnoty sdružení, spolupráce a marketingové provázanosti tak, aby centrum Brna získalo novou a reprezentativní on-line výkladní skříň. Chtěli jsme, aby provozy z centra byly společně konkurenceschopné velkým shopping centrům i samostatným e-shopům. Prostě, když dva táhnou za jeden provaz je to dobré, když je vás sto, tak to teprve stojí za to.

Co podle Vás ocení typický návštěvník samotného portálu? 

Jsem přesvědčen, že ocení autentický, originální a především aktuální obsah, který vzniká ve spolupráci redakce portálu a samotných provozů. Díky této spolupráci CentrumBrna.cz denně přináší aktuální zprávy o dění v centru města, novinky z pultů kamenných provozů, z oblasti služeb, čerstvé informace z kuchyní brněnských restaurací a kalendář brněnské kultury, zábavy a sportu.

Se systémem rovAn link up připravujeme spoustu novinek

Jakou máte vizi pro čtvrtý rok fungování portálu? 

Rád bych, aby celý projekt přinesl všem to, proč byl vytvořen. Brnu moderní on-line výkladní skříň centra, provozům z centra Brna dostatek spokojených zákazníků a uživatelům portálu kvalitní a aktuální informace o tom, co, kde a kdy se v centru města děje. Přeji si, abychom letos ve spolupráci s brněnskými hotely oslovili také zahraniční návštěvníky a dali jim důvod pobýt ve městě déle, či se vracet na místa, která objeví třeba i díky portálu CentrumBrna.cz

Z čeho máte největší radost?

Hřeje mě u srdce, že základní pilíř portálu CentrumBrna.cz systém rovAn link up se stal základem pro nové on-line řešení podnikatelského klubu Smart Network Business Center. Na systému rovAn link up  aktuálně připravujeme nový sportovní projekt pro Brněnskou asociaci futsalu. A jelikož je našim dlouhodobým cílem vytvořit rodinu podobných sdružujících systémů a portálů v České republice, které spojuje společný zájem, místo, budova nebo hodnoty, je mi potěšením, že brzy budeme moci představit rovAn link také jako novou výkladní skříň jednoho krásného moravského města. Ale to až příště.

 


21. února 2015 oslavil projekt i portál CentrumBrna.cz 3. narozeniny a já bych velmi rád poděkoval těm, bez kterých by se dnes nemohl portál pochlubit desetiitisícovou měsíční návštěvností. Rád bych poděkoval mému dlouholetému společníkovi a příteli Ladislavu Pavlíčkovi za mnoho let poctivé spolupráce, marketingovému specialistovi Zdeňku Kuricovi, za jeho kreativní a nebojácnou mysl, šéfredaktorce portálu CentrumBrna.cz Ivě Procházkové za její pozitivní postoj a nadšení pro věc, stejně jako novému týmu naší redakce za nasazení a elán, který vnášejí svými články do obsahu portálu a v neposlední řadě mé ženě Lence Vágnerové, které patří moje úcta a obdiv za léta, která mě v projektu CentrumBrna.cz podporuje. Rád bych také poděkoval všem partnerům projektu, mediálním partnerům, neziskovým organizacím i státní zprávě za veškerou podporu projektu CentrumBrna.cz.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI