"

Editorial: CentrumBrna.cz slaví 5. narozeniny!

16. 02. 2017 , aktualizace: 03. 01. 2018 Sdílej na CentrumBrna.cz

Pamatujete si ještě, co se událo v roce 2012? Ačkoliv někteří tehdy předpovídali na prosinec apokalypsu, nakonec jsme byli svědky toho, jak Češi vyhráli svoji skupinu na fotbalovém Euru nebo jak to Kometa ve své spanilé jízdě za titulem dotáhla až do finále, kde ji zastavily Pardubice.

Taky jsme si kvůli metanolové aféře alespoň na chvíli vyzkoušeli, jaké časy panovaly v Americe v době prohibice…a když už jsme u toho alkoholu, také jsme zjistili, že do krabice od vína se kromě šesti lahví vejde také 7 milionů korun:)

Co je ale hlavní – všem těmto událostem předcházelo něco mnohem důležitějšího. Přesně 21. února 2012 totiž české internetové vody rozšířil časopis CentrumBrna.cz. A i když si jako každé internetové děťátko prošel zpočátku nějakými těmi porodními bolestmi, nakonec se vyprofiloval až do dnešní podoby.

Co vás čeká dále?

Podstatou časopisu CentrumBrna.cz bylo vždy sdružování předních provozů z centra jihomoravské metropole. Sloužil, slouží a bude tak sloužit jako výkladní skříň toho, co můžete v samotném brněnském středu najít.

Vyjádřeno v číslech, za 5 let existence Centra Brna se na stránkách našeho časopisu prezentovalo (skoro až magických) 222 provozů, ať už z ranku kultury, služeb, obchodů, gastronomie či sportu. Mimochodem, zatím posledním přírůstkem mezi vizitkami na Centru Brna je ikona rohu České a Solniční – Lahůdky Brno.

Nejen s jejich legendární pizzou a chlebíčky se tak budete na našich stránkách setkávat v následujících měsících. Náš Brna-znalý pivař a piva-znalý Brňák Ondra Cabalka pro vás v nejbližší době začne kuchtit blog o zlatavém moku v Brně na všechny způsoby s názvem Pivem Brnem.

Vzhůru do dalších 5 let

Zkrátka a dobře, i když čas letí jako blázen, my vám i nadále budeme přinášet informace o všem podstatném, co se děje (nejen) v centru Brna. Dost možná tak už letos překročíme počet 5000 článků, které se dosud na CentrumBrna.cz objevily. Každým dnem jsme totiž této metě blíž a blíž.

Co říci na závěr? Snad jen, aby se časopisu CentrumBrna.cz dařilo minimálně stejně dobře jako doposud a abyste se na něj mohli stále se zájmem a radostí vracet. Za redakční tým můžu říci, že pro to uděláme maximum.

Tak tedy:

Všechno nejlepší CentrumBrna.cz!!! A vidíme se 20. května na festivalu Brno v pohybu 2017, kde vše patřičně oslavíme!


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI