"

Ve Spinning & Fitness zažijete při tréninku nepopsatelnou atmosféru

07. 11. 2016 , aktualizace: 28. 10. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Pane Čado, jak jste se ke Spinning® programu dostal?

Při studiu na vysoké škole jsem působil jako osobní trenér a zajímal se intenzivně o nové trendy ve fitness. Účastnil jsem se tak jedné z prvních lekcí Spinning® programu v Brně pod vedením zahraničního Master Spinning® instruktora. Z lekce jsem byl nadšený, shodou okolností se pak jen o týden později konalo školení pro nové Spinning® instruktory ve Spinning & Fitness. A tam to všechno začalo, od té doby je vedení lekcí Spinning® programu nedílnou součástí mého života. Je to již 15 let a stále mne to drží.

Ve Spinning & Fitness jste ale nepůsobil celou dobu, můžete svou cestu sem malinko nastínit?

Po absolvování školení jsem vedl lekce ve 2-3 centrech. Bylo to 10 a více hodin týdně, včetně víkendů. Lekce byly hojně navštěvované a Spinning® centra rostly po republice jako houby po dešti. Pustil jsem se také do studií Fakulty tělesné výchovy a sportu v Bratislavě. V roce 2004 jsem pak využil možnost ucházet se o pozici Master Spinning® instruktora pro oblast ČR a SK, který jsem také v italském Rimini nakonec získal a pustil se do školení nových lektorů.

A kdy jste se tedy stal součástí Spinning & Fitness? 

Navštívil jsem ho v roce 2012, po více než deseti letech od doby, kdy jsem zde získal svůj první instruktorský certifikát. Majitel centra Bob Drastich mi dal nabídku na vedení lekcí a koordinování Spinning® instruktorů. Vyjma klasických lekcí tak mám na starost společné tréninky instruktorů a podílím se na organizování speciálních lekcí, např. jízdy s podporou motivační videoprojekcí.

Co ve vašem rozhodnutí hrálo hlavní roli?

Už když jsem Spinning & Fitness po dlouhé době navštívil, bylo hned na první pohled zřejmé, že kdysi nepopsatelná atmosféra tvořená přáteli, trenéry, instruktory, klienty a hlavně Bobem tu přetrvává i nadále. Spinning & Fitness je místo, kam lidé přicházejí dát si do těla, odtrénovat, ale zároveň i duševně zrelaxovat. Nezřídkakdy se cvičenci scházejí „u baru“ dlouho před svým tréninkem a zůstávají tu i po něm. Řada klientů sem chodí trénovat již více než 10 let a stále se s chutí vracejí.  

V čem vidíte hlavní výhodu Spinning® programu?

Představuje skvělou možnost, jak nesportovce „přetavit“ ve sportovce. Prostřednictvím monitorů tepové frekvence jsme schopni cíleně kontrolovat i řídit tréninkovou intenzitu každého jednotlivce. Základní i pokročilé styly jízdy na Spinneru® lze zvládnout během několika tréninků. Lekce jsou zároveň dostatečně variabilní, stejně jako jsou odlišní instruktoři. Každý preferuje při jízdě jinou hudbu i přístup, nicméně mají jedno společné – zajistit, aby lekce byly bezpečné, efektivní i zábavné.

A když k vám přijde profesionální, trénovaný sportovec?

Tak mu připravíme skvělý trénink, ať už je to cyklista, hokejista či ragbista. Jsme schopni profesionálům naplánovat trénink na míru, ať už je jejich cílem trénink vytrvalosti, síly či intervalů.

Co vás na vaší práci nejvíc baví?

Vedení lekcí Spinning® programu je více koníček než práce. Díky němu je možné trénovat, pozitivně působit na skupinu klientů a zároveň jim pomáhat na cestě k jejich vysněnému cíli. Navíc se udržuji v kondici společně s nimi.

Sám jsem Spinning® programem netknutý. Proč bych měl s touto aktivitou začít?

Zažijete skvělou atmosféru a zatrénujete si ve společnosti obdobně naladěných lidí. My jako instruktoři zároveň dohlédneme na to, abyste trénoval dostatečně, nikoliv však nadměrně. V nabídce lekcí máme k dispozici ty pro úplné začátečníky i pokročilé cvičence. Zkušení instruktoři ve Spinning & Fitness si ale poradí i s lekcí, kterou navštíví začátečníci i pokročilí. Každý z nich totiž odtrénuje lekci na svém Spinneru® a se svojí zvolenou zátěží. Takže jak vidno, Spinning® program je určen bez nadsázky pro každého!


Jinde na SrdceMoravy