"

EMS Bodytec – cvičení pro lidi, kteří nemají čas na posilovnu

23. 05. 2017 , aktualizace: 30. 05. 2018 Sdílej na CentrumBrna.cz

Nemáte čas jít několikrát týdně do posilovny?

Jsou dva typy lidí, kteří nechodí do posilovny – první skupině se prostě nechce, druhá by chodila ráda, ale časově to nestíhá. Když sečtete cestu do posilovny i čas strávený v ní, vyšplhá se výsledek na několik hodin.

Pokud byste chtěli navštěvovat posilovnu několikrát týdně, dostanete se skoro na rozsah denní pracovní doby. Jenže ne každý z nás si může dovolit zameškávat svoje povinnosti na úkor posilovny. Jak tedy skloubit nedostatek času a zároveň se starat o svoje tělo?

Cvičení s EMS nahradí trojfázový trénink

Ideálním řešením v tomto případě je posilovna nové generace Matrix Gym s přístrojem Miha – Bodytec. Velkou výhodou cvičení s EMS je časová nenáročnost. Dvě až tři návštěvy posilovny zvládne totiž vtěsnat do 20 minut. Jak je to vůbec možné?

Systém funguje na principu 85 Hz, tedy že za vteřinu stáhne a povolí sval pětaosmdesátkrát. Činku zvednete za vteřinu jednou. Jedná se přitom o stejný elektrický impuls, který si tělo při posilování vytváří samo, aby stáhlo sval, jen znásobený. Takže zatímco v posilovně si musíte dát trojfázový trénink, abyste nejdříve procvičili ruce, pak záda a nakonec nohy, tady jde vše najednou.

Čím více svalů, tím rychlejší hubnutí

Během jednoho 20 minutového tréninku v Matrix Gymu procvičíte přibližně 90 % svalů pohybového aparátu, a to včetně svalů vnitřního středu. Tento trénink navíc podporuje růst svalové hmoty, která je zásadní pro efektivní odbourávání tuků.

Zjednodušeně řečeno - provoz svalstva je energeticky náročný a zvýšením jeho objemu se zvýší i jeho energetická spotřeba. Víc svalů spálí víc energie a ta je uložená v tucích.

Nedostatek času není při cvičení s EMS překážkou

Cvičení s EMS vám umožní udržet vaše tělo ve formě, i když čas nehraje ve váš prospěch. Nebo díky němu ušetříte čas, který byste strávili v posilovně a za stejných výsledků stihnete více věcí. Pořád váháte? Tady najdete 10 důvodů, proč zkusit EMS.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI