"

Ve Fit Studiu Jana rozkvetete fyzicky i psychicky

02. 03. 2016 , aktualizace: 07. 03. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Paní Šimková, mohla byste Fit Studio Jana představit?
Zaměřujeme se na zdravotní a funkční pohyb, věnujeme se tedy post-rehabilitačnímu a nápravovému cvičení. Našim klientům pomáháme od zdravotních problémů typů bolesti páteře či kloubů, když je učíme přenastavit vlastní tělo. Příčiny totiž většinou vychází z jeho špatného držení nebo nezdravého sezení. Nejde nám tedy o nějaké zvedání činek, ale spíše o vybudování základu, díky kterému bude celé tělo funkční a bude lidem dlouho a dobře sloužit.

Jakými cviky toho dosahujete?
Naší hlavní doménou je metoda pilates. Praktikujeme také zdravotní cvičení s velkými míči, balanční cvičení nebo SM-systém. Specializujeme se i na TRX, ovšem ve formě zdravotního cvičení. Naše metoda není zaměřena na velkou zátěž a dynamické tempo, ale na co nejlepší nastavení těla, detail a využití principů pilates metody

Cvičení formou kurzů

V čem je Fit Studio Jana unikátní?
Je to právě úzkou specializací na zdravotní a funkční pohyb. Jako jediní ze sportovních center v Brně se věnujeme zdravotnímu cvičení pro děti. Některé naše lektorky navíc studují fyzioterapii, pomáhají tedy klientům i po odborné stránce. Nemáme také žádné otevřené lekce, všechny jsou vedeny formou několikaměsíčního kurzu. Lektor tedy ví, jaká skladba lidí mu na lekci přijde a může se tak na každého člena skupiny speciálně připravit.

Nejprve si vše vyzkoušíte

Jak se k vám tedy můžeme přihlásit?
E-mailem, telefonicky nebo osobně u nás na Veveří 57. Jako první nás bude zajímat vaše motivace – jestli jen chcete zlepšit kondici nebo trpíte zdravotními problémy. Poté najdeme nejvhodnější cvičební styl. Přestože máme jen uzavřené kurzy, tak každému zájemci umožníme, aby si vše nejprve vyzkoušel. Až poté s vámi probereme, jestli byste chtěli navštěvovat celý kurz nebo začnete spíše s individuálními lekcemi.

Existuje nějaká skupina lidí, na kterou se nejvíce zaměřujete?
Primárně na věkovou kategorii 35-65 let. 90 procent našich zákazníků tvoří ženy, nicméně počet mužů nám neustále stoupá, za což jsem ráda. Mohou totiž poznat, že např. pilates není jen nějakým poleháváním na podložce pro křehké ženy. Naopak, pokud máte cvičit s dobře nastaveným celým tělem, je to dřina. Velkou skupinu našich klientů tvoří i seniorky mezi 60-80 lety. Máme pro ně speciální lekce a jsou stále plně obsazené.

Klíčový není výkon, ale prožitek

Chystáte ve Fit Studiu Jana v nejbližší době nějaké novinky?
V březnu budeme otevírat kurzy zaměřující se problémy s chodidly a s oblastí pánevního dna. Na další měsíce chystáme na tato témata i otevřené workshopy, především pro ty, co nemůžou dlouhodobě chodit do kurzu. Krátkodobé kurzy a novinky se snažíme neustále obměňovat a přidávat nové, určitě tedy sledujte naše webové stránky.

A poslední otázka na závěr. Co vás na vaší práci nejvíc baví, paní Šimková?
Pokrok, který lidé u nás udělají. Když například starší paní s nízkým sebevědomím díky cvičení rozkvete jak fyzicky, tak psychicky a zjistí, že je tu mezi svými. Ve studiu se nám daří vytvářet až rodinnou atmosféru, každou chvíli uslyšíte ze sálů výbuchy smíchu. Nesmírně mě tedy těší, když vidím, že sem lidé chodí rádi. Nejde nám zkrátka o výkon, ale o prožitek.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI