"

Blanka Žižková: Z klientky lektorkou

23. 03. 2018 , aktualizace: 03. 04. 2018 Sdílej na CentrumBrna.cz

Ve Fitstudiu Jana jste velmi vytíženou lektorkou - aktuálně vedete sedm kurzů Pilates, Pánevního dna a SM-systému, od začátečníků až po pokročilé, což je největší počet hodin z celého lektorského týmu. Jak to zvládáte?

Samotný počet hodin není až tak hrozivý, ale příprava na jednotlivé lekce nějaký čas zabere. I to se však dá v pohodě zvládnout.

Mají kurzy něco společného, anebo vyžaduje každá lekce zcela jinou přípravu?

Kurzy jsou rozděleny do různých pokročilostí a každá vyžaduje jinou přípravu na skladbu cviků, počty jednotlivých opakování a podobně. Klientky a klienti používají ke cvičení různé pomůcky, například Magic circle, Foam roller nebo S Bally, které v lekcích začátečníků pomohou jednotlivé cviky propracovat, u pokročilých můžou cvik ztížit.

Máte mezi kurzy svého favorita? Co vás jako lektorku nejvíc baví a proč?

Žádného favorita mezi kurzy nemám. Práce lektorky je také nespočetné množství dalších školení, seminářů, workshopů. Baví mě, že se dozvídám stále nové věci, které do své práce následně zařazuji a předávám klientům. Na školeních se potkávám se spoustou lidí stejného zájmu, mám nové kamarádky.

Ve Fitstudiu Jana pracujete už řadu let. Co všechno se během vašeho působení změnilo?

Směr, naladění a filozofie studia jsou neměnné. Jediné, co se změnilo, je sídlo fitka, čas od času se obměňuje lektorský tým nebo recepční.

Zajímavé je, že jste tu začínala jako běžná klientka, teprve potom jste se rozhodla udělat si lektorské zkoušky. Co vás přimělo přesunout se na druhou stranu a sama začít předcvičovat?

Po pár měsících cvičení jako klientka začaly ustupovat mé bolesti zad a mně se honilo hlavou, že na tom cvičení něco asi fakt bude. Čím více jsem se začala zajímat o podrobnosti, začalo mě to zajímat o to víc. Říkala jsem si, že bych potřebovala, aby mi to někdo pořádně vysvětlil. Co čert nechtěl, potkala jsem kamarádku, která se zrovna chystala přihlásit do Pilates Academy. Pak mě ještě popíchla Janička Šimková: „To dáš.” A bylo rozhodnuto.

Která „strana mince” je pro vás lepší?

Není lepší ani horší strana mince, každá je prostě jiná.

Vaše okolí o vás říká, že jste veselý a empatický člověk - snažíte se tyto vlastnosti předávat i v hodinách? Případně co dalšího klientům v kurzech nabízíte?

Okolí má pravdu, jsem veselá i empatická. Do hodin se snažím vnést vždy pohodičku, aby se klientky cítily co nejlépe. Někdy se pořádně nasmějeme, v dalších kurzech je to třeba trochu umírněnější. Záleží na skladbě klientek v kurzu a jejich momentálním rozpoložení.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI