"

V Rozmarýnu bude 1. 4. 2018 otevřeno nové EMS studio BODY EXPRESS

20. 03. 2018 Sdílej na CentrumBrna.cz

Bob Drastich je majitelem prvního spinningového studia v Česku Spinning & Fitness, od roku 2015 provozuje také studio zaměřené na EMS – rekondiční cvičení vycházejícím z elektroléčby. V roce 2018 se studio pana Drasticha stalo součástí sítě špičkových EMS studií BODY EXPRESS. Jaké jsou principy EMS cvičení, proč zaznamenalo v ČR tak velký boom a co stojí za úspěchem sítě BODY EXPRESS?

Zeptali jsme se přímo Bořivoje Drasticha a také zakladatele EMS studií BODY EXPRESS pana Tomáše Krmíčka.

BODY EXPRESS je fitness nové generace

Pane Krmíčku, co je vlastně EMS a jaké jsou výhody studií BODY EXPRESS?

T.K.: EMS (elektro-myo-stimulace) je dnes nejrychlejší způsob, jak dostat tělo do kondice, odbourat přebytečné tukové zásoby a odstranit bolesti zad. Nejúčinnější EMS metodu najdete právě v BODY EXPRESS. Bez zbytečných pohybů, s maximálním efektem. Necháváme moderní technologii pracovat za Vás. U cvičení EMS využíváme přístroje Miha – Bodytec, který svými funkcemi vychází z rehabilitace. Miha – Bodytec je také absolutním leadrem na trhu. Funguje na principu elektrických impulzů, které procvičí všechny svaly v lidském těle. Zvládnou to přitom za pouhých 20 minut.

Jak je to možné?

T. K.: Systém funguje na principu 85 Hz, tedy že za vteřinu stáhne a povolí sval pětaosmdesátkrát. Činku zvednu za vteřinu jednou. Jedná se přitom o stejný elektrický impuls, který si tělo při posilování vytváří samo, aby stáhlo sval, jen znásobený. Takže zatímco v posilovně si musím dát trojfázový trénink, abych procvičil ruce, pak záda a nakonec nohy, tady jde vše najednou.

Pane Drastichu, jak jste se k EMS cvičení dostal?

B.D.: Ke sportu jsem tíhnul odmala, ať už to byly výkonnostně sjezdové lyže, ragby nebo později kulturistika. Na vojně jsem však měl nehodu na motocyklu, po které mi museli amputovat pod kolenem levou nohu. Pět měsíců jsem byl upoutaný na lůžko bez možnosti jakéhokoliv pohybu.

K tomu, abych se vůbec postavil na berle a mohl se o ně opřít, jsem si prošel kůrou elektrostimulace svalů na rehabilitaci. To jsem ještě netušil, že se mi tato zkušenost bude o čtvrtstoletí později hodit při uvádění EMS – tedy úplně nového systému cvičení – na trh.

Byla to tedy hodně dlouhá cesta…

B.D.: Necelé dva roky po nehodě jsem začal pracovat na recepci ve fitness centru, abych se později stal jeho majitelem. Absolvoval jsem také několik trenérských škol a kurzů. Začal jsem trénovat výkonnostní sportovce a později se začal více soustředit na klienty se sedavým zaměstnáním. Snažil jsem se zkrátka zužitkovat své zkušenosti z výkonnostního sportu i rehabilitace, abych pomohl svěřencům našeho fitness centra.

Co byl první impulz, proč jste ke klasické posilovně přidal právě EMS cvičení?

B.D.: Doba se začala zrychlovat a já se čím dál častěji setkával s lidmi, kteří se sebou chtěli něco udělat, ale neměli čas chodit do fitka několikrát týdně. Navíc když jsem si vzpomněl, jak mi elektroléčba svého času pomohla, rozhodl jsem se ho vyzkoušet.

Jaká to byla zkušenost?

B.D.: Nejdříve jsem si pročetl několik studií o principech fungování této metody, pak si nechal pořádně „naložit“ a za dva dny mě bolelo celé tělo. Jako bych přišel po roce do posilovny a bušil jako o život. Jen s tím rozdílem, že jsem cítil i svaly, o kterých jsem v těle pomalu ani nevěděl. Vlastní zkušenost, navíc podložená vědeckými studiemi byla tedy hlavním důvodem, proč jsem se rozhodl spojit své jméno právě s EMS cvičením a letos se značkou profesionálních EMS studií BODY EXPRESS.

Pro cvičící nováčky i aktivní sportovce

Pro koho je tedy EMS cvičení určeno?

T.K.: Jednak pro lidi, kteří nemají čas chodit několikrát týdne do posilovny. U EMS cvičení stačí 20 minut za týden, tedy jedna návštěva. Skvělou volbou je i pro rekreační sportovce, kteří využívají pouze jednu stranu či část těla a nekompenzují tuto nerovnováhu svalů v posilovně – jako tenisté, golfisté či kanoisté. U nás v BODY EXPRESS díky moderní technologii posílí rovnoměrně všechny svalové partie.

Co třeba lidé, kteří by chtěli začít posilovat, ale třeba se stydí jít do posilovny a před ostatními začínat od nuly?

Pro ty je cvičení EMS ideální volba. V BODY EXPRESS na ně nebude koukat okolí, pouze se jim bude individuálně věnovat certifikovaný trenér. Výhodou je zároveň to, že cvičení zde zvládne i pohybový antitalent. Jedná se spíše o pár jednoduchých pohybů, o zbytek už se pak postarají elektrody.

Maximální servis je v BODY EXPRESS samozřejmost

Co tedy ke cvičení potřebuji? Převlečení, obuv a jdu na to?

B.D.: Ani to ne. Není potřeba vlastně nic. Člověk cvičí v ponožkách a i ty od nás dostane. Používá se speciální sportovní oblečení, které zadržuje na těle vodu. Ten spolu s vestou plnou elektrod a dalšími maličkostmi včetně ručníku či sprchového gelu obstaráme my. Klientům zajistíme maximální servis.

Otázka, která zajímá asi většinu čtenářů – dá se touto metodou vyrýsovat postava?

B.D.: Ano. V BODY EXPRESS díky EMS cvičení zkrátka odcvičíte za 20 minut to, co za 3-4 návštěvy posilovny za týden. Stejně jako u běžného fitka, tak i zde platí, že základem je i racionální strava.

A na závěr - od kdy je nové studio BODY EXPRESS v Rozmarýnu otevřeno pro veřejnost?
B.D.: Pro veřejnost bude BODY EXPRESS studio v Rozmarýnu otevřeno oficiálně od 1. 4. 2018. Naše nové studio je vybaveno dvěma špičkovými přístroji Miha  - Bodytec – to znamená, že si k nám budete moci přijít zacvičit i v páru -  a o vaše cvičení a spokojenost se bude starat tým deseti osobních trenérů,  a to není Apríl 😉

Od 1. 4.  nás můžete navštívit na adrese: Office & parking Rozmarýn Moravské náměstí 14 Brno a rezervovat si svoji EMS lekci na tel:777874118 

Děkuji vám oběma za rozhovor.

P.s. Pane Krmíčku, o Vás je známo, že jste sportovec a dříve také vrcholový gymnasta. Je však pravda, že Vám EMS nedávno pomohlo absolvovat a z mého pohledu také dokončit závod IRON MAN?

T.K. Ano, je to tak.

V tom případě Vás požádám ještě o jeden rozhovor…


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI