"

Trendreport - Vychytávky jsou opět zde

24. 10. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Trendreport neboli souhrn největších a nejnovějších vychytávek z celého světa vám každý měsíc poskytne vše, o čem se mluví, a co byste měli vědět.

Skupinové výdaje při různých výletech jsou pro některé z nás noční můrou. Avšak dnes je tomu již konec. Aplikace smartphonu “Budgy” z Polska umožňuje skupinám sledovat jejich sdílené náklady a vytvářet statistiky těchto výdajů po příjezdu domů. Členové skupiny každý výdaj v aplikaci, který měli, označí např. „potraviny" nebo „doprava" a napíší poznámku, kolik přispěli na dané náklady. Aplikace umožňuje každému uživateli snadno vidět, kolik peněz dluží on nebo ostatní členové, což je perfektní - dokonce i ve větších skupinách.

Konec dopravním zácpám. Čínská společnost Transit Explorer Bus testovala první prototyp „Transit Elevated Bus" v čínském městě Qinhuangdao. Autobus jezdí na elektřinu, je asi 22 metrů dlouhý, 7,5 metrů široký a může dosáhnout až 65 km/h, zatímco přepraví až 1400 cestujících. Na způsob mostu vyvýšený autobus rozděluje několik pruhů na cestě, takže vozidla pod ním mohou projet. Čínská vláda doufá, že autobus bude zmírňovat dopravní zácpy v čínských městech.

Co takhle zubaře až k vám domů? Kalifornský start-up Porcelane poskytuje online službu, která umožňuje uživatelům objednat si zubaře, aby je navštívil doma. Uživatel si vybere datum a čas, potom zadá druh léčby, kterou potřebuje spolu se svojí adresou. Zubař jednoduše dojde až domů, ošetří uživatele a odejde.  

Encyklopedie budoucnosti vám přináší nejdůležitější trendy a novinky v oblastech marketingu, technologií a komunikace.

Tyto aktuality jsou určeny výhradně pro držitele MBI Passport. Vývoj na mezinárodním trhu, nové obchodní modely, produkty, služby, nebo inovace už pro vás díky Trendreportu nebudou tajemstvím…  

Přidejte se k nám i vy. 

www.mbi.cz


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI