"

Jiří Novotný - historie, současnost a budoucnost českého podnikání

10. 10. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Další ročník české konference zaměřené na podnikatele, obchodníky a ostatní zájemce je za dveřmi. Už v říjnu si můžete poslechnout více než 6 hodin top přednášek v podání profesionálních spíkrů z různých koutů České republiky, dozvědět se žhavé novinky a potkat se se špičkami v oboru. Registrujte si své místo ještě dnes.

Čím se vy a vaše firma zabýváte?

Ve skutečnosti vlastním dvě firmy. Jedna se už 16 let zabývá vedením účetnictví a druhá, která existuje již 18 let a prošla oblastmi energetiky, zahraničního obchodu a odborným poradenstvím, se zabývá vzděláváním. Mám tak ideálně propojenou teorii s praxí a mohu objektivně posoudit úroveň povědomí podnikatelů o pravidlech a i to, jak podle daných pravidel podnikají.

Které z témat nejraději přednášíte a proč?

Nejraději přednáším to, co je aktuální a důležité. V poslední době jsou frekventovány přednášky a školení pro prokuristy nebo i otázky související s pracovním právem a vnitropodnikovým řízením. Velmi žádaná byla přednáška pro Hospodářskou komoru nazvaná „Jak se vyhnout dluhové pasti“ a před nedávnem proběhla přednáška pro Obchodní akademii s názvem „Daňové podvody a karuselové obchody“. Zájem o ni projevili i lidé z finančních úřadů.

V nejbližší době vystoupíte také na konferenci MBI Podnikejte chytře. Která témata budete probírat? Jak pomohou účastníkům?

Znalost historie a orientace v současnosti napomáhá k rozhodování pro budoucnost. Není třeba opakovat chyby a nést stejné důsledky, jaké si prožili jiní. Chtěl bych přesvědčit účastníky o tom, že k úspěchu lze dospět dodržováním pravidel nejen z přijatých zákonů, ale i pravidel společenských, které nás řadí do centra kulturní vyspělé společnosti. Účastníci si jistě vytvoří názor na to, jakou cestou se ke svému cíli vydají.

Jaké je vaše životní motto, kterým se řídíte?

Ve všem co děláme, mysleme na své potomky a předky. Naši potomci budou kopírovat naše jednání. Až se staneme žijícími předky vyžadujícími péči, pak teprve poznáme, jak jsme byli úspěšní.

Založil jste projektu POMOC PODNIKATELI zaměřený na podporu nejen začínajících podnikatelů. Co jim dokážete nabídnout?

Projekt v roce 2008 nevznikl náhodou. Je to moje iniciativa, do kterého se postupně zapojují odborníci, kteří rovněž cítí potřebu pomoci a nehledí jen na výdělek. Projekt vychází z mé mnohaleté praxe a zkušeností jak z práce na finančním úřadě, tak z řízení firem, obchodu a podnikání.

Úspěch stojí na kvalitě práce a schopnostech hospodařit! Protože nám zde absentují historické zkušenosti předků, dnešní první podnikatelská generace, která předává své firmy, se učila hlavně na svých chybách. Považujeme za své poslání školit, učit, vysvětlovat, publikovat a pomáhat.

Jakou radu byste dal dnešním podnikatelům?

Nehledejte v podnikání cestu ke zbohatnutí, ale realizaci svého podnikatelského snění!!!


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI