"

Helena Poláková vyhlašuje boj proti rtěnkové šedi

15. 01. 2016 , aktualizace: 25. 01. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Heleno, co považujete za základ každé kosmetické taštičky, na který Češky často zapomínají?

Naprostým základem je pěstěná pleť. Svěží hydratovaná pleť je jako dokonalé malířské plátno. V kosmetické taštičce dámy hodně zapomínají na tvářenku, což je nesmírná škoda, protože dokáže vymodelovat obličej a rozzáří vás - ne nadarmo přezdíváme tvářence zdravíčko. Velké rezervy máme i u rtěnek. Nejsme zvyklé na výraznější rtěnky a bojíme se je používat. Letos jsme proto s kolegyněmi vyhlásily boj proti rtěnkové šedi a budeme testovat nové a výraznější rtěnky. Každé roční období ale vyžaduje něco jiného, přesto by měl být základ stejný.

Jak a v čem se liší letní a zimní líčení?

Pokožka v zimě přirozeně bledne, takže je potřeba změnit barvu make-upu, ten je také důležitý k ochraně pleti. Dále se líčení odlišuje v trendech. Vždy figurují odlišné barvy na oči, mění se odstíny rtěnek. A samozřejmě se líčení mění i podle pocitů žen a příležitostí. V zimě je také líčení obecně je výraznější, aby z těch zachumlaných tváří bylo něco vidět.

Líčení na ples je vždy lepší natrénovat nanečisto

Jaké trendy nás budou provázet v tomto roce?

Zima se nese ve znamení zemitějších barev, odstínů do hněda, do zlatova, nosí se i švestková, růžová a podobné barvy v tlumených jemných odstínech. Na jaře nás čekají svěží tóny růžové, zelené, oranžové, takže to bude trochu veselejší. Vždy ale záleží na tom, v čem se dáma cítí lépe.

Právě teď je v plném proudu plesová sezóna. Co byste poradila dámám, které se chtějí na ples nalíčit samy?

Pokud nejsou v líčení zběhlé, je dobré si vše natrénovat dopředu, například v minikurzu líčení. Tam vám poradím vhodný druh líčení i podle zvolených šatů či toho, zda jdete na ples s partnerem či kamarádkou. Záleží také na tom, jaký budete mít účes i na jaký ples se chystáte. U profesionála můžete vyzkoušet více druhů líčení a zvolit ten, ve kterém se budete cítit nejlépe. Na internetu je možné najít i různé návody, ale doporučuji si líčení podle nich předem natrénovat a vyzkoušet.

Rychlé denní líčení zvládnete za dvě minuty

Jak vaše minikurzy líčení probíhají?

Nejdříve se díváme na to, co má dáma ve své kosmetické taštičce a čím je zvyklá se líčit. Pak ale pracujeme pouze s mými přípravky. Já dámě nalíčím půlku obličeje a ona si sama nalíčí tu druhou, aby si to vyzkoušela. Celou dobu na ni dohlížím a ráda poradím. Vyzkoušíme dva až tři druhy líčení včetně jednoho rychlého, když ráno nestíháte. Prozářit pleť a cítit se dobře můžete už za dvě minuty. Dáma je poté schopná nalíčit se různými způsoby a ví, jaké barvičky použít. Přihlásit se mohou i muži, které naučíme například pracovat s make-upem a lehce si podmalovávat oči.

Co dalšího chystáte v tomto roce?

Kromě minikurzů líčení se mohou dámy těšit i na hromadný veřejný kurz, který proběhne v druhé polovině února v Caffé Tripoli Kids na Masarykově 25. Veřejný kurz je skvělý v tom, že se tam potkají ženy napříč generacemi a budou moci sledovat své proměny. Navzájem se pak mohou povzbudit a pochválit a získají tím zpětnou vazbu od nezainteresované osoby. Právě to je na hromadném kurzu líčení krásné, že se ženy otevřou a podpoří jedna druhou. Je to vždy krásná dámská jízda s příležitostí podtrhnout svoji krásu a navázat nová přátelství. 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI